Požární příčky


FireBo bezrámové

Prosklené požární stěny s bezrámovým spojením skel

FireBo rámové

Rámové prosklené požární stěny

Protipožární stěny slouží k ochraně míst, ve kterých hrozí nebezpečí požáru. Protipožární stěny oddělují dva požární sektory v budovách. Volbou prosklených požárních stěn získáte oproti klasickým ocelovým požárním příčkám výhodu dokonalého prosvětlení, zachování vizuální komunikace, designového řešení bez narušení interiéru. Při návrhu i provedení klademe důraz na maximální vizuální propojení při splnění vysokých požárních kritérií. Samozřejmostí je i návaznost a sladěnost se systémovými prosklenými stěnami z dalších řad MILT.

Všechny prosklené požární stěny FireBo splňují veškeré zákonné požadavky pro realizaci požárních uzávěrů na trhu v České a Slovenské republice. Požární příčky jsou ohnivzdorné, kouřotěsné a certifikované dle evropských norem. Skleněné požární příčky mají veškeré funkční vlastnosti standardních interiérových příček MILT: splňují vysoké požadavky na akustickou izolaci, kvalitní zpracování, elegantní design a umožňují vizuální komunikaci.

Protipožární stěny jsou zařazené do kategorie, kde je žádaná vyšší požární odolnost dle ČSN 730802 a 730804 než třeba u požárních dveří. Požární stěny FireBo mohou být rámové, splňující požární odolnost podle tloušťky příčky od EI15 až EI120 min, která u příčky FireBo 90 platí pro působení ohně jak z jedné, tak z druhé strany. Požární stěny s bezrámovým spojením skel brání šíření požáru podle certifikace od EI15 až po EI60 min.

Dveřní křídla lze dodat do požární příčky nebo samostatně do otvoru. Jedná se o jednokřídlé či dvoukřídlé otvíravé dveře s možností provedení s nadsvětlíkem a bočními světlíky. Dveře se dále doplňují o příslušenství dle požadavku klienta: kouřotěsná lišta, prahový profil, kování, paniková hrazda, samozavírače, koordinátor otvírání, otvírače, elektrohydraulický pohon křídlových dveří, napojení na EPS atd.

Napište nám!

Vytvoříme spolu nadčasový design s mimořádným komfortem.

pojďme spolu
tvořit design